Biurowiec K2 w gronie zrównoważonych budynków w Polsce

Vastint Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum dla biurowca K2 w Gdyni. Obiekt przeszedł weryfikację wielokryterialnej oceny środowiskowej i został zaliczony do grona najbardziej zrównoważonych budynków biurowych w Polsce. Wyróżnikiem gdyńskiej inwestycji jest wysoka efektywność energetyczna oraz wydajne systemy ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Grupa Vastint realizuje swoje projekty zgodnie z międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa od wielu lat. Może się poszczycić ponad 70 certyfikowanymi nieruchomościami, w tym pięcioma spośród 30 najwyżej punktowanych obiektów z certyfikatem LEED na świecie. W niektórych krajach gdzie prowadzi działalność, Vastint zrealizował jedne z pierwszych zrównoważonych budynków, m.in. Business Garden Ryga, który jako pierwszy kompleks biurowy otrzymał certyfikat LEED na Łotwie oraz Hotel Courtyard Bruksela UE, pierwszy projekt tego typu z certyfikatem LEED w krajach Beneluksu.

Do listy certyfikowanych obiektów dołączyła najnowsza inwestycja Vastint Poland – biurowiec K2, zlokalizowany przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Otrzymany certyfikat jest potwierdzeniem, że budynek został zaprojektowany z myślą o jego długotrwałym wpływie na planetę oraz że zapewnia warunki pracy charakterystyczne dla zdrowych i wydajnych obiektów. Na szczególną uwagę zasługują zastosowane rozwiązania techniczne, które nie tylko zapewniają wspomniany standard przestrzeni biurowej, ale również pozwalają na osiągnięcie podwyższonej efektywności w zakresie redukcji zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza. Budynek jest również przyjazny rowerzystom, którzy znajdą tu szereg udogodnień.

K2 to jeden z najciekawiej zlokalizowanych biurowców w Trójmieście. Stojący nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej, zapewnia dogodny dostęp do usług i środków transportu publicznego. Sześciopiętrowy budynek oferuje ponad 11 400 m2 powierzchni biurowej klasy A. Dla wygody najemców kameralne lobby zostało zaprojektowane jako przestrzeń do nieformalnych spotkań biznesowych, jak i towarzyskich. Dwukondygnacyjna hala garażowa mieści 136 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów. Dodatkowe miejsca postojowe dla jednośladów przewidziano od strony tylnego dziedzińca, który zdobi 50 ponad dwudziestoletnich brzóz.

Załączniki