Wielkie rzeczy powstają jako suma małych

31 października w Amsterdamie odbył się International Water Week zorganizowany przez Resilient City Leaders Forum (RCLF). Ponad 20 miast z całego świata wzięło udział w wydarzeniu, m.in. Amsterdam, Alexandria, Amaravati, Cartagena, Kopenhaga, Florencja, Gdynia, Kajjansi, Kijów, Meksyk, Panama, Poznań, Rotterdam, Singapur, Tirana, Warszawa, Wenecja. Celem konferencji było umożliwienie ekspertom i liderom otwartych dyskusji i wymiany pomysłów, które pomogą zidentyfikować i stawić czoła wyzwaniom związanym z problemami związanymi ze zmianą klimatu, jak susze, powodzie, czy podnoszenie się poziomu wód w oceanach.

Ze względu na rangę wydarzenia i jego międzynarodowy charakter, wystosowane zaproszenie do Vastint Poland jest wyrazem uznania przez organizatorów dotychczasowych dokonań firmy w zakresie realizacji zrównoważonych projektów inwestycyjnych, zarówno w aspekcie zagospodarowania linii brzegowych mórz i rzek, jak i stosowania pro-ekologicznych rozwiązań służących zarządzaniu gospodarką wód opadowych i użytkowych. 

Rafał Przybył, Regional Manager Vastint Poland podkreślił w swoim wystąpieniu, że nawet proste inicjatywy podejmowane przez odpowiedzialnych i zrównoważonych deweloperów w tej dziedzinie stanowią ważny element globalnej walki z brakiem bezpieczeństwa powodziowego i naszą podatnością na ekstremalne zjawiska pogodowe. Nasze szanse na zwiększenie odporności miast i ludzi na obserwowaną zmienność klimatu będą jeszcze większe, jeśli instytucje publiczne i inwestorzy prywatni podejmą próbę rozwiązania problemu w pełnej zgodzie.

Załączniki

DSC_0726.JPG

Pobierz

DSC_0736.JPG

Pobierz

DSC_0738.JPG

Pobierz